Hibernian mod Motherwell
➜ Spil på kampen
18+ · Spil ansvarligt · StopSpillet.dk
Hibernian vs Motherwell — indbyrdes facit
Hibernian0mod1Motherwell
Hibernian 0 V0 UafgjortMotherwell 1 V
1
Kampe
3.0
mål pr. kamp
100%
3+ mål
100%
begge scorer
Hjemme hos Hibernian 0-0-1
Hjemme hos Motherwell 0-0-0
Største sejr Motherwell Hibernian 1–2 Motherwell
Hibernian vs Motherwell — tidligere resultater
| 02.08.26 | Premiership | Hibernian 1–2 Motherwell | L |
Hibernian & Motherwell — seneste form
Hibernian
WDDLWLLLDL
| 10.10 | Dundee Utd 1–0 Hibernian |
| 19.09 | Hibernian 1–1 Aberdeen |
| 15.09 | Hibernian 0–1 Kilmarnock |
| 06.09 | ST Johnstone 2–1 Hibernian |
| 03.09 | Hibernian 1–3 Heart Of Midlothian |
| 30.08 | Dundee 1–2 Hibernian |
| 27.08 | Hibernian 2–3 Gent |
| 20.08 | Gent 0–0 Hibernian |
| 13.08 | Shkendija 0–0 Hibernian |
| 09.08 | Rangers 1–2 Hibernian |
Scoret 0,9 · indkasseret 1,3 pr. kamp
Motherwell
DWLLDWLLLL
| 11.10 | Motherwell 0–2 Celtic |
| 19.09 | Dundee 2–1 Motherwell |
| 15.09 | Motherwell 0–4 Aberdeen |
| 05.09 | Rangers 1–0 Motherwell |
| 02.09 | Motherwell 3–0 Dundee Utd |
| 30.08 | ST Mirren 3–3 Motherwell |
| 27.08 | SC Freiburg 4–1 Motherwell |
| 20.08 | Motherwell 1–3 SC Freiburg |
| 13.08 | Motherwell 2–0 HJK Helsinki |
| 09.08 | Motherwell 0–0 Falkirk |
Scoret 1,1 · indkasseret 1,9 pr. kamp
Premiership — Stilling
| # | Hold | K | Mål | P |
|---|---|---|---|---|
| 19 | Shkendija | 6 | 11:5 | 10 |
| 20 | Rīgas FS | 6 | 10:7 | 10 |
| 21 | Motherwell | 6 | 10:8 | 10 |
| 22 | Gent | 6 | 5:3 | 10 |
| 23 | Austria Vienna | 6 | 8:6 | 10 |
| 30 | Inter Club d'Escaldes | 4 | 8:2 | 8 |
| 31 | Hapoel Tel Aviv | 6 | 7:5 | 8 |
| 32 | Hibernian | 6 | 8:7 | 8 |
| 33 | FC Sion | 6 | 14:13 | 8 |
| 34 | Ilves | 6 | 5:4 | 8 |
Hibernian & Motherwell — kommende kampe
Hibernian
| 17.10 14:00 | Hibernian – Falkirk |
| 25.10 12:00 | Hibernian – Celtic |
| 28.10 19:45 | ST Mirren – Hibernian |
Motherwell
| 17.10 14:00 | Kilmarnock – Motherwell |
| 25.10 14:00 | Motherwell – Heart Of Midlothian |
| 28.10 19:45 | ST Johnstone – Motherwell |
Hibernian vs Motherwell — FAQ
Hvem har vundet flest kampe mellem Hibernian og Motherwell?
Motherwell har vundet flest, 1–0, med 0 uafgjorte
Hvor mange mål falder der i gennemsnit?
3 mål pr. kamp; 100% af opgørene havde 3 mål eller flere
Hvad blev resultatet af den seneste kamp?
Hibernian 1–2 Motherwell den 02.08.2026
Hvornår er den næste kamp?
Motherwell mod Hibernian den 28.11.2026 15:00
Opdateret: 11.10.2026

